הינך נמצא כאן

Share page with AddThis

כנס 'עגבניה+' ראשון בנושא צמצום נזקי הוירוסים ומחלות קרקע בגידול קייצי בעגבניה נערך במו"פ דרום

תערוכות וכנסים
11.04.2019
הבשור
tomplus1_110419_1280x1024

מגדלי עגבניה בישראל מתעוררים מדי בוקר להפתעה חדשה בשטחם. וירוסים ומחלות קרקע רבות תקפו את השטחים בישראל בשנים האחרונות וחוקרים מקדישים לילות כימים בניסיון לבלום את הפגעים ולתת מענה למגדלים. 'עגבניה+' הינה סדרת כנסים מקצועיים מבית זרעים גדרה-סינג'נטה. בכל כנס נעלה על המוקד את הנושא הבוער והמעניין ביותר בקרב מגדלי העגבנייה, נביא את מיטב המומחים והחידושים הקיימים ובאוירה טובה ננסה יחד עם המגדלים להתגבר על האתגרים היומיומיים עם טיפים וכלים מעשיים להצלחתם. הכנס הראשון, שנערך במו"פ דרום, עסק בצמצום נזקי הוירוסים ומחלות הקרקע בגידול קייצי.

עגבניה+ סדרת כנסים מקצועיים למגדלי עגבניה מבית זרעים גדרה-סינג'נטה

על ההתמודדות עם הסוגיות השונות, עלו לפי הסדר הדוברים מר עומר פרנקל (מכון וולקני) שהציג ממצאים ראשוניים ממחקר שעסק במעורבות מיני פוזריום בהתמוטטות מאוחרת. מר שמעון פיבוניה (מו"פ רמת נגב) הציג גורמים ודרכי התמודדות לתמותות בעגבניה ממחלות קרקע. מר יורם כחלון (מנהל תחום הגנת הצומח בסינג'נטה ישראל והרשות הפלסטינית) הסביר על חשיבות תהליכי החיטוי, הסניטציה ועל חומרי הדברה מומלצים. חן בר-שלום, האגרומום שלנו באזור הבשור ורמת נגב הציג את חשיבות ההרכבה על כנה כחלק מההתגוננות ועל יתרונותיה של כנת קארדיה לשתילות בתקופת הקיץ. ולסיום, קינחנו בהרצאת אורח סוחפת מפיו של מר ירין קימור, סופר, יוצר ובמאי ישראלי על ניפוץ הקיבעון המחשבתי והפיכת הבלתי אפשרי - לאפשרי.

 

התכנסות מגדלים רבים מאזור הבשור היוותה הזדמנות מצויינת להשיק פרויקט נוסף עליו אנו עומלים "קהילת מגדלי העגבניות של ישראל". מדובר על קהילה אליה ניתן להצטרף ללא עלות ולהינות לאורך כל השנה מתוכן ייעודי, עדכני ורלוונטי במיוחד למגדלי העגבניה. מאמרים, כתבות, טיפים ומפגשים מקצועיים בשטח עם אנשי השטח שלנו לאורך העונה.

 

לפרטים נוספים היכנסו למיני סייט בכתובת: www.kardia-zeraim.co.il

קהילת מגדלי העגבניות

בכנס 'עגבניה+' הבא נציג פתרונות והמלצות לסוגיה אחרת הבוערת בקרב מגדלי העגבניה. נעדכן בהמשך.

 

לצפייה בתמונות נבחרות מהכנס: