בתקופה של חוסר וודאות יש רק שני דברים בטוחים

גנטיקה
זנים יציבים ובטוחים לערבה הדרומית

המציאות של מגדלי הפלפל בערבה לא תמיד פשוטה וזאת בלשון המעטה. עליית מחירי התשומות החקלאיות, צמצום והגבלת מכסות המים, מגיפת הקורונה שהובילה לסגרים, בידודים ומחסור בידיים עובדות, הדולר שצנח, מבטאים לא מעט מהאתגרים העומדים מולם.

בשנה האחרונה התווספו למשוואה קשיים גדולים המשפיעים ישירות על החקלאים בערבה. בראשם המלחמה באוקראינה, שפגעה קשות בייצוא לרוסיה הנחשבת ליעד מרכזי עבור מגדלים רבים ובמקביל וירוסים ומחלות ש"נהנו" מתנאי מזג האוויר ש"הטיבו" איתם ופגעו בתוצרת החקלאית. היום יותר מתמיד החקלאים מבינים את חשיבותה של כל החלטה. החקלאים מבינים כי העתיד הכלכלי, המורלי והייצור שלהם תלויים כולם בהחלטות שהם מקבלים כבר בתחילת העונה. 

בתקופת כאוס חשוב לצאת לדרך בבטחה

מזה שנים שהחקלאים מתמודדים עם אתגרים ואלו רק גדלים. כתוצאה מכך יש שהחליטו לצאת להרפתקאות במטרה לנסות להוריד את המחירים ויצאו לעונה עם זניםפחות מוכרים וללא יציבות מוכחת בשטח. התוצאה הייתה מעורבת, חלק אכן הצליחו להשיג תוצאות יפות, אך רבים גילו מאוחר מדי שהם לקחו סיכון גדול ושילמו על כך מחיר יקר מדי.

בכל תקופה ובמיוחד בתקופה זו, יש חשיבות להתחיל את עונת הגידול בבטחה. לדעת למה באמת אפשר לצפות, עם צוות מומחים שמלווה כל חקלאי באופן אישי. זן פלפל בוטארוס וזן פלפל קנון מאופיינים ביציבות רבה מול תנאי מזג אוויר משתנים, שנותנים תוצאות מעולות בשטח ומאפשרים למגדלים לצאת לדרך בבטחה ובראש שקט.

WIN WIN WIN - הזנים ופתרונות הגידול של זרעים גדרה-סינג'נטה למגדלי הפלפל בערבה

יציבות זני הפלפלים

יציבות הזנים היא אחד הדברים החשובים עבור המגדלים אשר מתמודדים עם מציאות מורכבת. כל חקלאי רוצה לדעת כי הוא יקבל את התפוקה הטובה ביותר לכל דונם, שהוא יוכל לספק תוצרת איכותית, טובה ולקבל את התגמול הראוי לה. חברת זרעים גדרה – סינג'נטה מציעה לחקלאים זני פלפל בעלי יציבות גבוהה ומוכחת לאורך שנים

פלפל בוטארוס מספק תוצאות מעולות ומוכיח כבר למעלה מחמש שנים את עוצמתו. הבוטארוס עמיד בפני שינויי מזג אוויר קיצוני, מציע חנטה רציפה ומאפשר גמישות במועד הקטיף, מה שמאפשר לתכנן את הקטיפים לזמן הרווחי ביותר עבור המגדל. הבוטארוס הוכיח את עצמו בגלי חום של ספטמבר בעונה שעברה, גלי חום שהגיעו ל-43 מעלות! מעבר לגידול האיכותי, הזן מייצר רצף אספקה מרשים המקנה לחקלאי מוניטין גבוה כשהוא מוכיח שהוא תמיד יכול לספק תוצרת איכותית.

פלפל קנון המוכר והטוב, מוכיח מדי שנה שהוא הזן הכי רווחי לדונם. כבר למעלה מעשור שהזן הזה מפגין התמודדות מעולה מול שינויי מזג אוויר קיצוניים והוא דורש מינימום פעולות אגרוטכניות. ההתמודדות הטובה שלו באה במקביל לפרי איכותי ובטונאז' גבוה. החקלאים שבוחרים בקנון נהנים מיציבות, ביטחון ושקט לאורך העונה.

 

butaros
cannon

 

נוכחות של אנשי השטח

לצד הזנים האיכותיים מגיע גם ניסיון רב ונוכחות של אנשי השטח של זרעים גדרה – סינג'נטה. החברה מאמינה כי השיחות עם החקלאים והיכולת לענות על שאלותיהם חשובה לגידול איכותי. החקלאים שעובדים עם זני החברה יודעים שאנו עומדים לרשותם לאורך כל העונה, שמחים לייעץ ולכוון. מתוך היכרות ארוכת שנים עם הזנים, צברנו ידע עצום איתו אנו שמחים  לייעץ ולכוון את המגדלים לתוצאות נהדרות שמסייעות לרווחיות המגדל.

אנחנו רוצים להעניק לך את השקט הנפשי כבר בתחילת העונה ולכן נמצאים כאן עבורך. כדי לעשות זאת בצורה הטובה ביותר יצאנו בשיתוף פעולה עם חברת Grofit המאפשר לנו לספק למגדלים שלנו מערכת טכנולוגית תומכת החלטה בזמן אמת. המגדלים בערבה מכירים ומודעים לנפלאות הטכנולוגיה שמקטינה את החשש לפני ביצוע פעולות קריטיות ומספקת מידע עצום על המתרחש בכל חלקה.

יציבות, היכרות מעמיקה, צוות מקצועי וטכנולוגיה תומכת

בהסתמך על היכרותנו המעמיקה עם הזנים, דאגנו לייצר פרוטוקול גידול מפורט לכל אחד מהזנים המסחריים שלנו. בשנה שעברה השקנו עבור מגדלי הפלפל בערבה את מדריך הפלפל הדיגיטלי שלנו כדי לספק לכל חקלאי את הנחיות הגידול הרלוונטיות לזנים שבחר ועונת הגידול שלו באופן אישי. לאחר הרשמה קצרה, כל מגדל יכול ליהנות מקבלת הדגשים האגרוטכניים החשובים להצלחת הגידול של הזן בנקודות הקריטיות לאורך העונה.

לרישום למדריך הפלפל הדיגיטלי לחצו על הקישור: www.zeraim.com/digipep

 

זנים יציבים ובטוחים לערבה הדרומית