פלפל בוטארוס - ביטחון ויציבות לך ולשטח

גנטיקה
botarus_field_2

מגדלי פלפל בישראל נאלצים להתמודד עם קשיים ואתגרים שהולכים ומתעצמים מדי שנה. חוסר היציבות הסביבתי שמתבטא בשינויים קיצוניים בתנאי מזג האוויר מוביל לחוסר ודאות ניכר בקרב מגדלי הפלפל ומקשה עליהם בקבלת החלטות גורליות בתקופת הגידול. בנוסף לשינויים אלה, לכל מגדל צרכים שונים בגידול כתלות בגורמים כמו סוג המבנה, סוג השיווק אליו מכוון המגדל, שיטות הגידול ועוד. זרעים גדרה-סינג'נטה מציעה לכל חקלאי התאמה לזן הפלפל בהתאם לתכונותיו, במטרה לתת מענה נכון ומותאם לצרכיו המשתנים של המגדל. זן הפלפל בוטארוס הוא זן מובחר אשר נותן תוצאות מעולות בשטח למעלה מ-5 שנים. באמצעות עמידות בתנאי מזג אויר קיצוניים, חנטה רציפה וגמישות במועד הקטיף הזן נותן מענה איכותי למגדלים המחפשים יציבות בשטח שלהם ושקט נפשי לעצמם.

פלפל בוטארוס - עמיד ביותר גם בתנאי קיצון

זן הבוטארוס מתאים ביותר למגדלים שמחפשים יציבות וביטחון בגידול לנוכח השמירה על תוצאות עקביות לאורך כל השנה ועמידות גם בתנאי מזג האוויר המשתנים והקיצוניים באזורנו. בשנה החולפת זן הבוטארוס הוכיח את עמידותו ויציבותו גם בתנאי החום הקשים ששררו בארץ בחודש ספטמבר 2020. במהלך ספטמבר הופתעו המגדלים משבועיים של גל חום קיצוני עם טמפרטורות שנעו סביב 43 מעלות והשפיעו משמעותית על שלבים קריטיים של פיתוח הצמח. מגדלים רבים ספגו פגיעות קשות בהתפתחות הצמח, שהובילו בהמשך גם לפגיעה ביבול ובאיכות הפרי. לעומת מגדלים אלה, מגדלים שבחרו בפלפל בוטארוס נהנו גם בתקופה זו מיציבות יוצאת מגדר הרגיל, כאשר החלקות בשטח המשיכו להתפתח ולהניב כמצופה, על אף התנאים הקיצוניים.

botarus_faran_gal1

בתמונה: פירות מגל ראשון שנקטפו במושב פארן לאחר גל החום הנוראי של ספטמבר

תהנו מרצף חנטה לאורך כל עונת הגידול

בשונה ממרבית גידולי הפלפל, שמתאפיינים בשלושה גלים של חנטה בצמח, הבוטארוס מספק רצף אספקה של פרי גדול לאורך כל העונה. המשמעות הישירה של היעדר מאפייני הגליות היא שלמגדל ישנה תוצרת לשיווק בכל עת, גם כשלמגדלים אחרים אין. כך, פלפל בוטארוס מאפשר לחקלאי ליהנות מפדיון גבוה גם בימים של ביקושים גדולים וכאשר ההיצע מצומצם. בנוסף, רצף החנטה מוביל גם להמשכיות פעילותו של המשק באופן רציף שמתבטא בעבודה רציפה עבור העובדים ושמירת קשר עקבית מול גורמי השיווק. יתרון זה מבטיח למגדל מוניטין כמי שיכול תמיד לספק תוצרת טובה ואיכותית לשיווק.

שליטה במועד הקטיף וביטחון בשיווק

זן הבוטארוס נהנה ממשך חיי מדף מעולים על גבי הצמח. המשמעות היא שגם כשהפרי מוכן לקטיף הוא יכול להחזיק במצב מצוין על הצמח גם עוד יום-יומיים. הגמישות הגדולה שהזן מאפשר לא מתמצה בנוחות בלבד עבור המגדל אלא בעלת משמעות כלכלית גדולה. באמצעות טווח הקטיף של הבוטארוס המגדל יכול לקבוע את מועד הקטיף על פי המחיר המוצע בשוק וליהנות מרווח גדול יותר.

בוטארוס - ביטחון ויציבות לך ולשטח

הבוטארוס הוא זן פלפל משובח שנותן תוצאות מעולות ומוכיח את עצמו בשטח כבר למעלה מ-5 שנים. הזן מבטיח חנטות וביצועים מצוינים בתנאי סביבה משתנים וקיצוניים מה שהופך אותו לזן אידיאלי בתוך חוסר היציבות בתנאי מזג האוויר המאפיינת את עולמנו כיום. בכך, בוטארוס מעניק למגדל יציבות רבה בגידול בהשוואה לזני פלפל מתחרים. כמו כן, הבוטארוס מעניק חנטות לאורך כל העונה, תכונה ייחודית שמייצרת ביטחון כלכלי ומוניטין מעולה עבור המגדל. נוסף על אלה, השליטה במועד הקטיף מעניקה למגדל נוחות מירבית בגידול ומאפשרת לבחור את המועד הקטיף כתלות בהיצע וביקוש בשוק. כל אלה הופכים את פלפל הבוטארוס לזן אמין ביותר המעניק ביטחון ויציבות לך ולשטח.