מגדלי הערבה מספרים, פלפל קנון - הכי רווחי לך לדונם

גנטיקה
מגדלים מספרים קנון - אמרי שחר, צופר 2

המציאות של חקלאי הירקות בישראל משתנה לנגד עיננו בשנים האחרונות. העומס המוטל על כתפיהם של החקלאים הולך וגדל ולאו דווקא בשל העלייה בדרישה לצריכת התוצרת הנפלאה. הדרישות לאיכות גדלות, עלויות התשומות החקלאיות מוכפלות, גורמים גיאו-פוליטיים שמשפיעים קשות על התחרות בשוק הייצוא, מזג-אויר משתולל ובלתי צפוי בכל שנה ונגיף אחד שהגיע משום מקום ששינה את כל המוכר והטוב וגם הוא, אולי בניגוד לציפייה, הוסיף עוד משתנה לשרשרת העלויות והדאגות. במציאות הזו, שבה החקלאי נדרש לקבל בכל יום החלטות קשות ואף גורליות לעתידו בענף ולפרנסתו, נשארו מעט החלטות שעשויות לסייע ולייצב את חוסר הוודאות ולייצר יציבות.

מזה למעלה מעשור שהזן קנון, מבית זרעים גדרה-סינג'נטה, הוא הזן המוביל בערבה ולמעשה, אין מגדל פלפל שמכבד את עצמו שלא מכיר או התנסה בגידול הזן. הקנון, שמתמודד היטב עם תנאי מזג האוויר המשתנים מהווה אבן יסוד במשק של מגדלים רבים מתוך אותו רצון לייצר יציבות ושקט לאורך העונה שכאמור, אין לדעת כיצד היא תתקדם. מתוך תכונותיו הרבות של הזן, ניתן בקלות לתייגו כזן שקל מאוד לגידול ודורש מעט מאוד פעולות אגרוטכניות ביחס לזנים המת חרים. כל אלו אינם מגיעים על חשבון איכות הפרי וכמות היבול שבמשך שנים מספקים את הסחורה ומשרתים את מטרותיהם של החקלאים וחברות הייצוא.

רווחיות בגידול פלפל - על זן לא מתפשרים

בשוק שבו רווחיות המגדלים נשחקת מדי יום ורבים חוששים להמשך עתידם בענף, האמצעי הטוב ביותר לצמצום עלויות והגדלת הרווחיות, הוא בחירת זן איכותי ואמין אשר הגידול שלו דורש פחות עבודות אגרוטכניות והפדיון המתקבל גבוה יותר והקנון הוא התשובה לכך. נתונים שנאספו בשנתיים האחרונות מן השטח מוכיחים חד משמעית - פלפל קנון הוא הזן הרווחי ביותר לדונם, בפער משמעותי מזנים מתחרים. בחירה בקנון מובילה להפחתה ניכרת בהיקף העבודות האגרוטכניות הנדרשות בגידול ולהגדלה משמעותית בפדיון המתקבל בשיווק. הצטרפו גם אתם למגדלים רבים שבחרו בקנון ותיהנו מפלפל רווחי ואיכותי ביותר ובליווי צמוד של מומחי השטח של זרעים גדרה-סינג׳נטה.

פלפל קנון - הבחירה המשתלמת והפשוטה לגידול

ניסיון בגידול של זן הוא לא דבר שניתן לצבור ברגע. בזכות הקילומטראז׳ הרב וארוך השנים שצברנו בזרעים גדרה-סינג'נטה בליווי מאות מגדלים שגידלו את הקנון, יש בידינו ידע מדויק ביותר למיקסום הזן ולקבלת תוצאות יוצאות מגדר הרגיל. הליווי הצמוד שלנו בגידול הזן לא מתמצה בשיחות בתחילת העונה. אנשי השטח והאגרונומים המדהימים שלנו ילוו אתכם בביקורים תכופים לאורך כל עונת הגידול ייעצו, יכווינו ויתנו מענה לשאלות ואתגרים שמתעוררים.

בתמונה: אילן רייך, מושב פארן

מדריך הפלפל הדיגיטלי החדש שלנו - השיגו את התוצאות הטובות ביותר לזן

בנוסף לליווי הצמוד של אנשי השטח, פיתחנו במרוצת השנים פרוטוקול ייעודי מקוון עבור כל אחד מזני הפלפל שלנו, וביניהם כמובן, הקנון - מדובר במדריך מקיף הכולל 13 שלבים מדוקדקים עם כל הדגשים והמדדים החשובים לגידול פלפל קנון החל משלב ההכנות טרום עונה, דרך שלב השתילה, ניהול עקה, גלי החנטות, דגשים מיוחדים לעונות הגידול השונות ועד סיום עונת הגידול. באמצעות המדריך המפורט והנגיש, כל מגדל יכול לתכנן את העונה כולה תוך שימת לב לפרטים הקטנים במטרה למקסם את יכולות הזן בחלקה הייחודית שלו.

לרישום למדריך לחצו כאן

עם פלפל קנון אתם נהנים מזן מנצח, בעל מוניטין, שמספק באופן עקבי ויציב את התוצאות הטובות ביותר - ביטחון רב בזכות הגידול הפשוט, רווחיות ניכרת בזכות הפחתת עלויות והגדלת הפדיון ותמיכה אגרוטכנית מקצועית של זרעים גדרה-סינג'נטה לאורך כל העונה.