IDEAL Melon™ מבית סינג’נטה, זכה בפרס הכסף לחדשנות מטעם התערוכה החקלאית הבינלאומית Fruit Logistica 2023

תערוכות וכנסים מקצועיים
fl_ideal_melon_low_res002
  • סינג'נטה זכתה בפרס הכסף לחדשנות מטעם התערוכה הבינלאומית Fruit Logistica עבור זן המלונים IDEAL Melons™ שלה, בקטגוריית Harvest Indicator (חיווי המועד המדויק לקטיף הפרי ולשיווקו). זוהי השנה הרביעית ברציפות בעשור הנוכחי, שבה סינג’נטה נכללת בין שלושת הזוכים בפרסים על פיתוחים בתחום.
  • המומחים שלנו הציגו למבקרים בתערוכה טכנולוגיות פורצות-דרך בתחום גידול העגבניות, החל בפתרונות להתמודדות עם נגיף הטובמו (ToBRFV), ועד לשימוש ברובוטיקה ובבינה מלאכותית בחממות הגידול. כמו כן, סיפקו החוקרים שלנו תובנות למבקרים בביתן.
  • כדי לשמור על איכות תוצר בלתי מתפשרת לכל אורך שרשרת הגידול, ההובלה והאספקה, ירקות עליים חייבים להיות עמידים נגד מחלות, חבלות ונגעים בתהליך האחסון. סינג'נטה הציגה בפני המבקרים את זני החסה המתקדמים שלה, SolidRib™ ו - Krispice™.

ברלין - סינג’נטה זכתה לאחרונה בפרס הכסף לחדשנות מטעם התערוכה הבינלאומית Fruit Logistica עבור מלוני IDEAL Melons™, בקטגוריית Harvest Indicator (חיווי המועד המדויק לקטיף הפרי ולשיווקו). הפרס היוקרתי ניתן בגין חדשנות ומצוינות בתחום גידולי הפירות והירקות, וחברות בכל העולם רשאיות להגיש מועמדותן.

"אנו נרגשים מזכייתנו בפרס הכסף לחדשנות מטעם התערוכה הבינלאומית Fruit Logistica 2023," מסר ג'רמי שבאניס, מנהל מערך שרשרת הערך - אירופה, אפריקה והמזה''ת, של החברה. "היה נהדר לפגוש מגדלים ולקוחות רבים מכל רחבי העולם במהלך האירוע הזה, והזכייה בפרס היא דרך מצוינת להודות למדענים, לחוקרים ולחקלאים המגדלים בפועל את הגידולים שלנו, ותורמים בכך לשיפור המוצרים שלנו מדי שנה."

מהם מלונים מזן IDEAL Melons™?

במלונים מזן ה- IDEAL Melons™, פותח מאפיין ה-Harvest Indicator - דהיינו, טכנולוגיה המשתמש בשינוי צבע קליפת הפרי לחיווי המועד האידיאלי לקטיף הפרי, המועד האידיאלי לשיווקו, לאחסונו ולאכילתו. כשמו כן הוא: מלון אידיאלי. בשל הטעם והארומה הנהדרים של מלונים אלו, סינג’נטה משוכנעת כי המגדלים, המשנעים, הקמעונאים והצרכנים יאהבו אותם. 

"אנו יודעים כי אתגרים שונים הקשורים עם המלונים מהזן הקודם (Long Shelf Life - LSL), הפריעו לא רק למגדלים, אלא גם לתפיסת הצרכנים את הפרי", מסר ברני האמל, ראש מערך שרשרת הערך – באמריקות, של החברה. "באמצעות פיתוח זני IDEAL Melons™, בעלי חיווי ה-Harvest Indicator, חברת סינג’נטה מציעה פתרון לאתגרים שהציבו זנים קודמים: מלונים טעימים יותר, עם טקסטורה ועמידות בת-קיימא משופרות." 

המשמעות של הטכנולוגיה המשולבת במלוני IDEAL Melons™ בעלי חיווי Harvest Indicator היא שקליפת המלון עוברת שינוי מגוון ירוק לגוון זהוב-חיטה, על פי מידת ההבשלה. החלפת גוונים זו משמשת רמז קל-לזיהוי לגבי המועד המדויק לקטיף, כלומר, המגדלים ישווקו רק מלונים ברמת הבשלות הנכונה, עת שהם מוכנים לאכילה. המשמעות היא שהלקוחות יכולים לרכוש את המלון ולהיות בטוחים שהמלון הספציפי שקנו נמצא בשיא בשלותו, ויהיה ערב לחיך.

IDEAL Melon™

חברת סינג'נטה בתערוכה הבינלאומית Fruit Logistica 2023

חברת סינג'נטה חלקה עם משתתפי התערוכה הבינלאומית Fruit Logistica 2023 מגוון חידושים והזדמנויות. הזכייה ב-'פרס החדשנות' מטעם Fruit Logistica 2023 בהחלט הייתה שיא התערוכה עבור החברה, אולם זוהי רק אחת הסיבות לכך שאנו מצפים בהתרגשות למה שצופנת בחובה השנה הבאה ואלו שיבואו לאחריה.

השנה, בנוסף למלונים מזן IDEAL Melons™, הציגה חברת סינג’נטה בפני המבקרים את זני החסה והעגבניות המיוחדים והחדשניים שלה. בין הישגי הפיתוח הבולטים שהוצגו:

  • פתרונות להתמודדות עם נגיף הטובמו (ToBRFV). חברת סינג’נטה הייתה הראשונה שפרסמה את הפתרון שגילתה למניעת הדבקה בנגיף הטובמו (ToBRFV) ולאחריו החלה בשיווק זן עגבניות העמיד לנגיף, כבר בשנת 2020. מאז, ממשיכה החברה לחקור ולפתח מנגנוני פעולה חדשניים לצד הרחבת מנגנוני העמידות הקיימים. בתערוכת Fruit Logistica 2023, סיפקו מומחי העגבניות של החברה למבקרים בביתן עדכונים מחקריים, עצות ספציפיות להפחתת התפשטות הנגיף, והשיבו לשאלות.
  • טכנולוגיה בחממות גידול העגבניות Tomato Vision. חממת הגידול הראשית של חברת סינג’נטה במאסלנד, הולנד, משמשת מרכז לעריכת ניסויים בזני עגבניות ופלפלים. החוקרים בחממה זו ניצבים בחזית הטכנולוגית, עם רובוט המיועד לקטיף ושני ניסויים ייחודים בתחום הבינה המלאכותית. המבקרים בביתן החברה ב-Fruit Logistica קיבלו הצצה אל מאחורי הקלעים של הפיתוחים בחממות הניסוי Tomato Vision, וכיצד החוקרים רואים את השימוש בטכנולוגיות מתקדמות אלו בעתיד.
  • זני החסה SolidRib™ ו-Krispice™. הצורך בזני חסה באיכות גבוהה הוא קריטי למשווקים, למגדלים ולצרכנים. חברת סינג’נטה משפרת את האיכות של זני החסה באמצעות מנגנוני עמידות למחלות, השבחת עלי החסה כדי שיעמדו בתלאות השינוע והאריזה, והארכת חיי המדף של החסות. מומחי ומפתחי זני החסה SolidRib™ ו-Krispice™ נכחו בביתן החברה בתערוכת Fruit Logistica והדגימו לקהל המבקרים כיצד חסות אלו הן הטובות ביותר בנמצא כיום.

בכל שנה, תערוכת Fruit Logistica בברלין מקדמת בברכה אלפי אנשים המעוניינים בתעשיית הפירות והירקות. חברת סינג’נטה שמחה לארח מקבלי החלטות ומניעי שינוי מרחבי העולם, הסקרנים לשמוע על אודות החידושים האחרונים בתעשייה.

לקריאה נוספת על אודות מערכי שיפור הירקות והפירות של חברת סינג’נטה היכנסו לפרסומים שלנו ברשתות החברתיות: www.syngentavegetables.com או בפלטפורמות Facebook, Instagram, LinkedIn וכן Syngenta Vegetable Seeds ב-YouTube .

אודות סינג’נטה: סינג'נטה הגנת הצומח וסינג'נטה זרעים הן חלק מקבוצת Syngenta, אחת מחברות החקלאות המובילות בעולם. אנו שואפים לעזור להאכיל את העולם בבטחה, תוך שמירה על כדור הארץ. אנו שואפים לשפר את הקיימות, האיכות והבטיחות של החקלאות, באמצעות מדע ברמה בינלאומית ופתרונות יבול חדשניים. הטכנולוגיות שלנו מאפשרות למיליוני מגדלים ברחבי העולם להשתמש במשאבים המוגבלים העומדים לרשותם, באופן מיטבי. 

  

2023 Syngenta ©.


 תוכן הודעה זו הינו למטרות מידע בלבד. אין בהודעה זו בבחינת הצעה למכירה או להנפקה, או שידול להצעה לרכישת ניירות ערך או אינטרסים אחרים, ואין לראות בה ככזו. 

 ייתכן שכמה מהזנים או כולם, יהיו מוגנים על ידי אחד או יותר מפרוטוקולי הגנת הזכויות הבאים: Plant Variety Protection (הגנת מגוון צמחי), United States Plant Patents and/or Utility Patents (פטנטים ו/או מדגמי תועלת על צמחים של ארה"ב), ואין להפיצם, לשכפלם או לשחזרם ללא קבלת אישור מפורש.

סימנים מסחריים הם בבעלות הבלעדית של הבעלים של כל אחד מהם.

הערת הסתייגות/אזהרה בנוגע להיגדים צופי-פני-עתיד:

ייתכן כי מסמך זה מכיל היגדים צופי-פני-עתיד, שניתן לזהותם במונחים דוגמת 'צפוי/ה/ים/יות', 'אפשר שיקרה/ו', 'ת/יקרה', 'פוטנציאלי/ת/ם/ות', 'מתוכנן/ת/ים/ות', 'מוערך/ת/ים/ות', 'מתוכנן/ת/ים/ות', 'בשלב פיתוח/הכנה' וביטויים דומים. ייתכן כי היגדים אלו יהיו כפופים לסיכונים ואי-ודאויות, שבתורם עשויים להביא לכך שהתוצאות בפועל בעתיד תהיינה שונות מהותית מההיגדים המובאים כאן. עבור סינג'נטה, סיכונים ואי-ודאויות כאלה כוללים סיכונים הנוגעים להליכים משפטיים, אישורים רגולטוריים, פיתוח מוצרים חדשים, התגברות התחרות, סיכונים הכרוכים באשראי לקוחות, תנאים כלכליים ותנאי שוק כלליים, ציות ושיפוי, זכויות קניין רוחני, יישום שינויים ארגוניים, פגיעה בנכסים בלתי-מוחשיים, תפיסות צרכנים לגבי גידולים ואורגניזמים מהונדסים-גנטית או כימיקלים המשמשים להגנת הצומח, שינויים אקלימיים, תנודות בשערי החליפין ו/או מחירי הסחורות, הסדרי אספקה ממקור יחיד, אי-ודאות פוליטית, אסונות טבע, הפרות בתחום אבטחת מידע או שיבושים אחרים בטכנולוגיית המידע. סינג'נטה אינה נושאת באחריות לעדכן הצהרות צופות-פני-עתיד באופן כזה שאלו תשקפנה תוצאות בפועל, שינויים בהנחות מסוימות או גורמים אחרים.