עגבניית איקראם מציבה סטנדרט גבוה כבר למעלה מ-13 שנה

גנטיקה
בתמונה: המגדל אייל כהן, מושב יתד
בתמונה: המגדל אייל כהן, מושב יתד
עגבניית איקראם נכנסה לחיינו לפני למעלה מ-13 שנה ומאז היא מובילה את השוק עם תוצרת איכותית. עגבניית האשכול מתאפיינת בצבע אדום עז ומוצקות טובה, מה שהופך אותה לאהובה במיוחד. החקלאים נהנים מביטחון גבוה בכל העונות, הסוחרים נהנים מחיי מדף ארוכים שמקלים על מכירת כל העגבניות והצרכנים נהנים מטעם נפלא.  

כל חקלאי רוצה להתחיל את העונה עם ביטחון גבוה ועגבניית איקראם מספקת זאת. הזן מספק תוצרת גבוהה שעומדת על לפחות 8 טון לדונם (בתקופות קשות) ובנוסף, מיתרון משמעותי בתהליך הגידול, הקטיף והמכירה. חיי העגבנייה ארוכים לא רק על המדף אלא גם על הצמח, מה שמאפשר לקטוף אותה גם יומיים עד שלושה לאחר ההבשלה. הדבר נותן לחקלאי יתרון כלכלי משמעותי כשהוא יכול לבצע את הקטיף כשמחיר העגבנייה הוא הטוב ביותר. 

החשש הגדול ביותר של החקלאי הוא ההימור שהוא לוקח בתחילת העונה. השאלה האם היבול יהיה מספיק והאם הוא יהיה איכותי לא צריכה לעלות כשמדובר בעגבניית איקראם. היא מספקת ביטחון מלא ואת האפשרות להתחיל את העונה בוודאות שבסיום אפשר יהיה ליהנות מרווחים יפים ושביעות רצון של כל הצדדים.

 

Ikram_banner_1000x130

האתגרים העומדים בפני החקלאים 

בנוסף להימור אותו לוקחים חקלאים בתחילת כל עונה, כשהם לא יכולים לדעת בוודאות מה תהיה הטמפרטורה, כמה גשמים ירדו ואיך, אם בכלל ישפיע היובש, החקלאים צריכים להתמודד עם אתגרים מבית. בישראל משווקות מדי שנה מעל כ-180 טון עגבניות אך בשנים האחרונות הממשלה פתחה יותר מכסות ייבוא מטורקיה ומצריים. עגבניות ללא פיקוח מתחרות במחירים של העגבניות הישראליות האיכותיות ומאיימות על הרווחיות של החקלאים.

חוסר התמיכה הממשלתית מתבטא גם בבעיית כוח אדם כשקשה יותר להביא עובדים מחו"ל וקשה למצוא עובדים מקומיים. החקלאים בארץ מתמודדים עם הבעיה כבר שנים רבות והקורונה הובילה להחמרה אשר הקשתה עוד יותר על ניהול מחזורי הגידול ובמיוחד כשהקטיף נעשה מדי יום. לכל אלה מצטרפים הווירוסים, מחלות הקרקע ומחלות בקטריאליות בעגבניות שטיפול בהן דורש זיהוי מוקדם ופניות של החקלאים לזיהוי המפגע מבעוד מועד. 

אין כל ספק כי החקלאים זקוקים לזנים איכותיים שייתנו יבול רב ושאפשר יהיה לנהל את הקטיף שלהם ביעילות. עגבניית איקראם נותנת את המענה לכל אלה כשהיא יכולה להישאר על הצמח מספר ימים, קלה לקטיף ונמכרת במלואה. עם עגבניית איקראם אין החזרות ואין פסילות כך שהחקלאים יכולים להיות רגועים מהשתילה ועד למכירה. 

בתמונה: המגדל גל יעקב, מושב יתד

בתמונה: המגדל גל יעקב, מושב יתד

ביטחון בגידול, ביטחון בתוצרת

עגבניית איקראם מציעה יבול גבוה של לפחות 8 טון לדונם בתקופות הקשות ויותר מכך בתקופות הטובות. הנראות שלה, הצורה, הטעם והצבע הם בדיוק מה שהצרכנים רוצים ולכן כל התוצרת נמכרת במלואה, ללא פסילות של איכות ירודה. 

העגבנייה מאפשרת לחקלאים לצאת לדרך בביטחון מלא, בלי להמר האם התוצרת תימכר או לא וזה בדיוק מה שכל חקלאי רוצה. הם יודעים כבר בתחילת העונה שהם ייהנו מגידול ותוצרת טובה ושהחלקה תספק את הכמות הנדרשת ליצירת רווחיות. 

האשכול האחיד והמסודר שלה מקל על הקטיף ומקל על כוח העבודה. ההשתמרות שלה על הצמח ממשיכה גם יומיים עד שלושה מההבשלה ולכן החקלאי יכול לבחור לבצע את הקטיף כשמחיר השוק נמצא בשיאו. זהו עוד גורם שמאפשר לחקלאי להרוויח יותר מהגידול.   

עגבניית איקראם מבטיחה ומקיימת

כבר מעל ל-13 שנה שעגבניית איקראם מבטיחה סטנדרט גבוה ומקיימת את ההבטחה. החקלאים נהנים מזן יציב, אמין ועמיד שמספק כמות יבול טובה גם בעונות מאתגרות ופחות מוצלחות. הזן מאופיין בנראות, צורה וצבע שגורמים לכולם להיות מרוצים; החקלאים נהנים מיבול רב, הסוחרים נהנים מעגבניות יפות ומטעימות והמוכרים נהנים מחיי מדף ארוכים. לכל אלה מצטרפים הקונים שנהנים מעגבניות טעימות, יפות, עמידות ובאיכות מתוצרת הארץ.

ההצלחה של עגבניית איקראם היא תוצאה של העמדת סטנדרט גבוה. חברת זרעים גדרה–סינג'נטה תומכת בחקלאים באופן מוחלט. הדבר בא לידי ביטוי בהקשבה לצרכי החקלאים, מתן תמיכה מלאה ומענה על פי הצורך. חברת זרעים גדרה ממוקמת כאן בארץ, חיה ונושמת את החקלאות וחברת סינג'נטה העולמית נותנת גב בינלאומי עם זן אמין ואיכותי. 

עגבניית איקראם היא עוד הבטחה שהחקלאים יכולים לסמוך עליה. היא מבטיחה רוגע, איכות וביטחון ומקיימת זאת בכל עונה, שנה אחר שנה.