הינך נמצא כאן

Share page with AddThis

כנס השקת מלפפון עוז נערך באחיטוב באירוע רב משתתפים

זנים חדשים
11.10.2018
אחיטוב
כנס השקת עוז 02

כינסנו לחדר גדול אחד את מיטב מגדלי המלפפון באזור אחיטוב והמשולש ליום עיון מרתק בו הצגנו את 'עוז', זן המלפפון החדש שלנו יחד עם תכנים מעניינים נוספים. ראשית הציג מנהל המכירות האזורי שלנו, עמיאל גואטה, את תכונותיו ויתרונותיו הרבים של העוז. לאחר מספר רב של ניסיונות ותצפיות, אנו כבר יודעים לומר שהעוז הוא לא סתם עוד מלפפון. מדובר על זן מצויין מסוג 'בית אלפא' לעונת האביב-המוקדם (שתילות מומלצות בין 15 בדצמבר עד 15 בינואר) שמעניק למגדל ביטחון מלא בשיווק הפרי. לעוז צמח ווגטטיבי, פתוח ומאוור, עלים בינוניים ומופע יציב של הצמח לאורך כל העונה. הוא בעל פרקים קצרים וענפי צד קצרים ומסיימים וסבילויות לקימחון, למוזאיקת המלפפון (CMV) והבהרת עורקי המלפפון (CVYV). למעשה, העוז חוסך למגדל בעלויות ההדברה (חומרים וכוח אדם) לאורך הגידול. הפרי של העוז הוא סופר-איכותי, קראנצ'י עם צילוע עדין וצבע ירוק כהה והוא שומר על אורך ממוצע של 15-17 ס"מ גם במעבר מקור לחום בזמן שזנים אחרים בשוק נוטים להתארך. עם עוז יש למגדל ביטחון מלא לכל אורך עונת הגידול ובשיווק הפרי.

עוז - נתוני יבול - אחיטוב

מלבד הצגת תכונותיו של העוז, הצגת נתוני היבול המרשימים ואת יתרונותיו הבולטים בשוק, הציגו קאדיר קאמאן, מנהל תכנית הטיפוח למלפפון בסינג'נטה יחד עם חוסאם עוואד, מנהל מוצרי דלועים בסינג'נטה, את עיקרי תכנית הטיפוח יחד עם הפיתוחים המעניינים האחרונים של החברה לשנים הקרובות, ביניהם טיפוח זנים הכוללים עמידויות לוירוס CGMMV.

שקף ממצגת מטפח המלפפון המציגה יכולת עמידות לוירוס CGMMV במלפפון באחיטוב - מרץ 2018

יורם כחלון, מנהל תחום חומרי הדברה בשוק ישראל וברשות הפלסטינית, הציג את אופני הפעולה של החומרים 'סידלי טופ' (Cidely Top) ו'טרוויגו' (Tervigo) מבית סינג'נטה ולסיום, עלה לבמה העורך הכלכלי של עיתון הארץ, מר נחמיה שטרסלר להרצאתו המרתקת "שלא יעבדו עליכם" על הקומבינות והטריקים שמפעילים נציגי הציבור ופועלים בסופו של דבר לרעת הציבור. ציבור המגדלים הרחב שהגיע לאירוע נהנה מכנס מעניין ומלא בידע וברצון עז לתת מענה לצרכי המגדלים באזור לצד אירוח נעים ואווירה טובה. מה עוד אפשר לבקש.

 

 

עוז - המלפפון שנותן לך ביטחון

 

 

לפרטים נוספים על העוז תוכלו לפנות לאגרונומים שלנו:

עמיאל גואטה - 054-4825688 (אזור המרכז) ולפאייד ראס - 050-6969350 (אזור השרון והמשולש, עמק האלה וחבל לכיש)