מעצבים יחד את עתיד האפונה

תערוכות וכנסים מקצועיים
pea_230518_5

ב-23 וה-24 במאי באזור אמיליה, איטליה, התארחה משלחת בינלאומית של יותר מ-100 איש, שכללה מומחים של סינג'נטה ושחקני מפתח בענף האפונה המהווים כ-70% משוק אירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EAME). לאותה משלחת הצטרפו גם ירון יוסף, מנהל מכירות מזרח ישראל ושמואל ונחוצקר, אחראי על אזור צפון בזרעים גדרה-סינג'נטה. אירוע ייחודי ובלעדי זה התאפיין בשיתוף פעולה בין סינג'נטה וגורמים בענף כדי להבטיח כי גידול האפונה יהיה תחרותי יותר בעתיד.

pea_230518_3

אפונה היא גידול מרכזי בשוק הירקות עם יותר מ-2.5 מיליון דונם של קרקע מעובדת באירופה, המזרח התיכון ואפריקה, כאשר 65% מהתוצרת מיועדת לתעשיית המזון הקפוא ו- 35% למזון משומר. גידול האפונה של סינג'נטה באירופה, המזרח התיכון ואפריקה מדורג ראשון בהיקף מכירות הזרעים, ולכן האירוע שנמשך יומיים אורגן במטרה לפתח קשרים מקצועיים ולדון בחידושים בתחום טיפוח זרעים, חקלאות בת קיימא, ביצועי השוק, טכנולוגיות חדשות ומגמות צרכניות.

היום הראשון של הכנס נתן הזדמנות לבצע ניתוח ענפי נרחב שבו כל שחקני שרשרת האספקה דנו בסוגיות שונות של ייצור, צריכה וקידום מכירות של אפונה. במהלך הדיון עלו מספר נושאים מעניינים, כגון הנטייה להשתמש בזנים בגודל קטן, בחירה המונעת ישירות מהעדפות הצרכנים, והחשיבות של אכילה סדירה של אפונה שהינה אחד הירקות המזינים ביותר ודלי השומן ומרכיב מרכזי במשטר תזונה בריאה. ביום השני ביקרו המשתתפים במפעל של אחת החברות המובילות לשימורי פירות וירקות באירופה, וראו ממקור ראשון את הזנים העדכניים ביותר וזנים שעתידים לצאת בקרוב לשוק, המתאפיינים בתפוקת יבול מבודלת ועמידות כוללת בפני רוב מחלות הגידולים החשובות ביותר.

"לסינג'נטה היסטוריה בת 151 שנים בענף זרעי הירקות, ותכנית טיפוח הזרעים שלנו היא אחת התוכניות הוותיקות בעולם. כמה מהזנים שהשקנו כיום, כגון SALTINGO ו-KENGO, המתאפיינים ביבול עקבי ובעמידות מלאה בפני מחלות, הם דוגמה כיצד הצלחנו לתת מענה לצרכי המגדלים, התעשייה והצרכנים. הודות לשיתוף פעולה בין חברת הזרעים לתעשייה, אנו יכולים להשתמש בידע המדעי והטכני שלנו כדי לייצר זנים ופתרונות ממוקדים העונים על צורכי השוק ומעניקים תועלת הדדית. מחויבותנו המתמשכת לפעילות מו"פ בגידול זה וכן הקמת שדות ניסויים, מרכזי מחקר ותחנות ניסוי בכל אזורי הגידול העיקריים בעולם אפשרו לנו להעניק לתעשייה זנים עתירי ביצועים, עם יבול ממוצע הגבוה ב-10% וחבילת עמידויות מלאה".

מתיו פסולה - מנהל אזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה בתחום זרעי ירקות גדולים, שורשים ופקעות בסינג'נטה. 

pea_230518_11

זהו אירוע מרכזי המוכיח שוב עד כמה סינג'נטה היא חברה מוכוונת שוק ולקוחות, המשלבת בין חדשנות, מיומנויות, משאבים מדעיים ותמיכה מסחרית בשותפים, משלב הייצור ועד שלב העיבוד והצריכה.

"אנו החברה השלישית בגודלה בעולם בענף זרעי ירקות, והקמת יחידה עסקית המונה 2400 איש ב-52 מדינות המוקדשת לזרעי ירקות מדגישה את רצונה של החברה להיות חלק מתעשייה זו כשותף מועדף של שרשרת מזון חקלאי, המתמקד בחדשנות וקיימות לייצור זנים חדשים, תוך שילוב של איכות והתחשבות בבריאות ובסביבה". 

ארנד שוט מנהל החטיבה העסקית של זרעי ירקות באירופה, המזרח התיכון ואפריקה.

לחדשות ועדכונים נוספים לחצו כאן