הינך נמצא כאן

Share page with AddThis

ממשיכים צפונה! יום פתוח פלפל בצופר עם בוטארוס ושיר שלנו והצגת מערכת Grofit (מגדל: עופר שונר)

יום פתוח
22.11.2018
צופר
tzofar_221118_8

הצבנו לעצמנו למטרה לתת מענה וקשב לצרכי המגדלים בערבה, מדרום ועד צפון. לכן, בימים הפתוחים של זרעים גדרה-סינג'נטה, מלבד אווירה טובה ואוכל נהדר, תוכלו לפגוש את הצוות המסור שלנו המלווה את המגדלים לאורך כל עונת הגידול עם טיפים והנחייה אגרוטכנית המסייעת למגדלים להשיג תוצאות טובות ועם פחות כאב ראש. הגענו לצופר כדי להציג למגדלי האזור את 'שיר' ו'בוטארוס', שני זנים נהדרים המותאמים לצרכי האזור.

'שיר' הינו זן פלפל בלוקי צהוב אמיתי וארקטיבי על המדף. עם עוצמת צימוח חזקה וחנטות חום וקור מעולות. הוא מעניק יבול גבוה ופרי גדול כבר בתחילת הגידול (L-XL). ל'שיר' דופן עבה מאוד וחיי מדף ארוכים במיוחד, מה שהופך אותו לעמיד לסידוקים ומאוד מתאים לייצוא ליעדים רחוקים.

shir_1

 

זן נוסף שהוצג בצופר הינו ה'בוטארוס', בלוקי אדום מוארך בעל צימוח ויגורי והמשכיות הניתן לשליטה ואיזון. ה'בוטארוס' נקטף בקלות מהצמח, בעל חנטות חום וקור טובות ובעל כיסוי עלוותי לאורך כל העונה. הצמח מעניק יבול גבוה ויציב לאורך כל אזורי הגידול (לא רק בערבה) ולמעשה מספק רצף חנטה לאורך כל העונה. הפרי של ה'בוטארוס' גדול כבר בתחילת העונה וחיי מדף ארוכים במיוחד על הצמח ולאחר קטיף המעניקים למגדל יכולת להשהות את הקטיף ויכולות שיווק ליעדים רחוקים.

 

botarus_1

 

היום הפתוח בצופר נערך בחלקתו של המגדל עופר שונר בשתי חממות צמודות, אחת ל'בוטארוס' ואחת ל'שיר'. במרכזן אירחנו מספר רב של מגדלי מצופר והסביבה. כחברה שחרטה על דגלה להביא חדשנות ולסייע למגדלים להפיק את המירב מהתוצרת, הקמנו ביחד עם חברת Grofit (Grow more profit) את פרוייקט ערבה חכמה. במסגרת הפרויקט פרסנו בערבה מעל 200 יח' של טנסיומטרים המספקים למגדלים מידע רחב אודות החלקה בזמן אמת ומספקים מידע רחב, תומך החלטה וקריטי להצלחת הגידול. צוות Grofit הכולל את ד"ר איתי מיארה ואביחי חזן, יוצאי זרעים גדרה-סינג'נטה, העבירו במהלך האירוע שיעור פתוח למגדלים עם דגשים חשובים לכניסה לעונת החורף והציגו את המידע העומד לרשות המגדל עם המערכת וכיצד ביכולת המגדל לזהות משברים בתהליך הגידול לפני שהם קורים.

 

מוזמנים לצפות בתמונות נבחרות מהאירוע ולהמשיך ולעקוב אחר האירועים הקרובים שלנו.