הינך נמצא כאן

Share page with AddThis

סיור מגדלי אבטיח ביום פתוח של סינג'נטה במורסיה, ספרד

יום פתוח
23.08.2017
ספרד

בחודש יולי האחרון, פתחה חברת סינג'נטה העולמית את שעריה וקיימה ימי שדה או כפי שנהוג לכנותם ימים פתוחים באזורTorre Pacheco  אשר במורסיה ספרד. בימים אלו הוצגו מגוון רחב של זני אבטיח וזני מלון, הן זנים מסחריים והן זנים חדשים, בעלי פוטנציאל שוק אדיר ואשר מתאימים לכל צרכיהם של שרשרת הערך. האירוע התקיים בחוות הניסיונות של החברה, אליו הגיעו מאות מבקרים מתוך ספרד ומחוצה לה בינהם מגדלים, מנהלי רשתות שיווק, יצואנים, טכנאי שדה, אנשי מוצר ועוד.

לימים אלו הוזמנו גם אנשי השיווק של חברת זרעים גדרה - סינג'נטה אשר הגיעו ביחד עם שלושה מלקוחותיהם: נידאל קדח מכפר מנדא, מאיר פוקס מגד"ש יען ונביל אבו סביה מדבורייה. השלושה, מגדלי אבטיחים ומלונים מהמובילים בארץ, בעלי נסיון וידע רב בתחום שגידלו בשנה שחלפה את הזן פאסיניישן של זרעים גדרה – סינג'נטה. מטרת הנסיעה היתה להתרשם מסל המוצרים הרחב שיש לסינג'נטה להציע, לשמוע על אגרוטניקות הגידול וכמובן לטעום מהמוצרים עצמם.

האורחים מישראל זכו לליווי צמוד בשטח ממנהל המוצר המקומי וניתן להם הסבר מקיף על כל הזנים בשטח התצוגה. בין כוכבי האירוע הוצגו סוגים שונים של אבטיחים ללא גרעינים דוגמת SWEET DAWN  אבטיח לעונה המוקדמת המתאפיין בעוצמת צימוח חזקה, יבול גבוה, וטעם מתוק מאוד. בסיגמנט אבטיח מידי ניתן היה להתרשם מRED JASPER  זן בכיר, ובעל חיי מדף ארוכים אשר חונט יפה מאוד. הזן מגיב טוב מאוד בחממות והוא מתחזק מאוד באלמריה. זן מידי נוסף אשר בלט היה ה- KASMIRA, אבטיח מפוספס, מתאים לשתילות מרכז העונה, ומאופיין בצמח חזק בעל יכולת חנטה גבוהה מאוד המצטיין ביבול גבוה ופרי מתוק. שניהם יחד מהווים שילוב מנצח עבור רשתות השיווק, שמסוגלות להציע איכות ואספקה מתמדת של אבטיחים ממארס עד ספטמבר.

מוצר נוסף שבלט ושמכוון לתעשיית ה-FRESH CUT הוא ה-CRISP DESIRE אבטיח אובלי בעל צבע ציפה אדום עז, מתוק מאוד, עם יבול גבוה.

בגזרת זני המיני, בלט במיוחד הזן PRESTIGE, עם משקל של 4-5 ק"ג בעל חיי מדף ארוכים וכמובן בעל טעם מצויין.

להשלמת סל מוצרי האבטיח, התרשמו האורחים מזן מפרה העונה לשם SP-7. מוצר זה הראה יכולת משופרת בהפרייה בהשוואה ל SP-6 ומדובר בסופר פולינטור ללא פרי.

גם בתחום המלון הוצג כל קטלוג הזנים על סוגיו השונים כדוגמת מלונים מסוג PIEL DE SAPO. מעניין היה לראות את צבע הקליפה של מלונים אלו שמזכירים במעט את צבע קליפתו של פרי הקוקוס. הזנים מאופיינים בסל עמידויות רחב, יבול גבוה, חיי מדף ארוכים וטעם מתוק מאוד והם בהחלט יכולים להתאים הן לשוק המקומי והן לייצוא בעונת האביב.

לאחר הסיור המקיף והמרשים, המשיכו המגדלים לחלקת אבטיח מסחרית וניפגשו עם המגדל של אותה חלקה. השיח המרכזי מן הסתם עסק ברובו באגרוטכניקת הגידול, שיטות השקייה, עונות שתילה, התאמת זנים, טיפול במזיקים ומחלות ועוד.

כחברה מובילה, משקיעה זרעים גדרה-סינג'נטה משאבים רבים במו"פ ובחדשנות במטרה לפתח בהתמדה זנים חדשים בעלי ערכים מוספים לכל שרשרת הערך וביצירת ידע אגרוטכני בשיתוף עם לקוחותיה, על מנת להבטיח היצע איכותי של אבטיחים ומלונים במשך כל עונת הצריכה.