גידול על גבי כנות מקנה לעגבניות עמידות ועוצמת צימוח

מאמרים מקצועיים

כנה היא צמח בעל מערכת שורשים מבוססת ובריאה המסייעת במניעת בעיות גידול בזני עגבנייה. "קארדיה" מבית זרעים גדרה – סינג'נטה היא כנה המשמשת ככנה בגידול עגבניות בצפון מערב אירופה. 

"הכנה נבחרת לפי תכונות מיוחדות של מערכת השורשים שלה ומידת התועלת לחלק העל-אדמתי של הצמח – הרוכב המורכב עליה, משורשים אלה",  

פילאר צ'קה, מטפח ב - Syngenta. 

גידול על גבי כנות מקנה עמידות גבוהה

חקלאים התחילו להשתמש בצמחי עגבנייה מורכבים במטרה להקנות להם עמידות למחלות כשבנוסף לכך נראה כי בחירה זו מקנה עמידות גם לקרה ומעניקה עוצמת צימוח חזקה בתנאי עקה. המערכת עושה שימוש בשני צמחים כשהכנה נבחרת בשל העמידות הטובה של מערכת השורשים וזן הרוכב הנבחר לצורך גידול פירות שתכונותיהם מעניינות את המגדל.

בשני הצמחים נעשה חיתוך בשלב מוקדם של הגידול. מצמח אחד נלקח החלק התחתון ומהצמח הרוכב נלקח החלק העליון. שני החלקים מורכבים זה על זה והופכים לצמח אחד. המגדלים מעוניינים בכנות בשל איכות השורשים העמידים למחלות ומעניקים סיבולת ועוצמת צימוח טובה.

לדברי מרטן ון דן הובל, מנהל מוצר ב- Syngenta ומומחה לעגבניות, לתכונות הללו חשיבות מיוחדת עבור מגדלים בחממות בצפון מערב אירופה. בצורה זו הצמחים מסגלים יכולת טובה לעמוד בתנאי עקה והמגדלים נהנים מיתרון גדול כולל אפשרות לשיפור איכות הפרי. "לכנת קארדיה יש עוצמת צימוח טובה מאוד התורמת לקבלת צמח מאוזן ויבול מקסימלי, , מציין מארטן ואן דן הובל.

 

הרחקת הצמח ממחלות 

בכדי להימנע מפגיעה של מחלות שונות על הקרקע קיים הצורך בגידול עגבניה על גבי כנות. בעבר נהוג היה לבצע חיטוי שנתי באמצעות חומרים אשר היום לא משתמשים בהם יותר. הגידול על כנות מסייע להרחיק את העגבנייה מהקרקע ובכך מפחית סכנות שיכולות להיות בה. 

עמידות היא שם המשחק בכל הנוגע להצלחת הגידול ומיקסום היבול. הגידול על גבי כנות מבטיח לחקלאים כי פוטנציאל התוצרת החקלאית יהיה גבוה יותר. שיטה זו נותנת ביטחון גבוה ומאפשרת להתחיל את העונה בידיעה כי הסיכוי לקבל את המקסימום מכל צמח עולה.

שילוב של כנה יחד עם זני עגבנייה עמידים מאפשר גידול אשר דורש פחות טיפול בקרקע. הסכנות נמוכות יותר והתוצרת גבוהה. זו הסיבה לכך שיותר חקלאים בוחרים לעבור לגידול זה וזו הסיבה שחברת Syngenta מטפחת ומספקת פתרונות מסוג זה.

 

שני סוגי כנות 

השימוש בכנות נעשה בעיקר בעגבניות, אך ניתן לראות שימוש שלהן גם במלון, בחצילים, גפנים ועצי פרי ובמיוחד תפוחים ואגסים. גידול כנה מאפשר צמח שהוא חזק לכל אורך הדרך כאשר בדרך כלל בגידול בחממה הצמח מציג חוזק ועוצמה.

השימוש בכנה מאפשר לחקלאים ליהנות מגידול מאוזן ויעילות גבוהה. הצמח חזק לכל אורך הגידול, הוא נותן יותר פרי ומתמודד היטב עם תנאי עקה. המשימה של זרעים גדרה-סינג׳נטה היא להציע לחקלאים תמיכה מלאה כאשר היא מציעה שני סוגי כנות: ארנולד וקארדיה. 

כנות ארנולד

כנה וויגורית ומאוזנת המתאימה לרוכבים בעלי כושר צימוח חזק ושמציגים סבילות שדה לפוזליום סולני. זוהי כנה גבוהה אשר מציעה הרכבה גבוהה ומכאן שמציעה הפחתה של סיכון לשורשי האויר המגיעים מהקרקע. 

כנות קארדיה

כנה מאוזנת לכל אורך השנה המתאימה לרוכבים בעלי כושר צימוח חזק. הכנה בעלת צימוח חזק שאינו בא על חשבון הפרי, היא מציעה המשכיות טובה ומפחיתה את הסיכון לשורשי האויר המגיעים מהקרקע. 

 

האגרונומים של זרעים גדרה-סינג׳נטה עומדים לרשות החקלאים

החקלאים מתמודדים כל הזמן עם אתגרים חדשים ומשתנים ולכן המטרה שלהם היא להתחיל את העונה בביטחון הרב ביותר. בחירה בזנים הנכונים,  ובשיטת הגידול שתספק את היבול הגדול ביותר צריכה להיות המטרה של כולם.

חברת זרעים גדרה-סינג׳נטה עומדת לרשות החקלאים כשהיא שמה לעצמה למטרה לעזור להתגבר על אתגרי הגידול השונים, להציע פתרונות מתקדמים ולהיות שם לעזר לכל אורך הדרך. הצוות שלנו שמח ללוות את החקלאים, לייעץ לפני השתילה, לאורך הגידול ובהתמודדות מול כל אתגר. אנו כאן כדי לתת לכם מענה לכל אורך השנה. 

 

kana105.jpg